Świąteczny Koncert Charytatywny
12.01.2023, autor: Admin

 

10 stycznia 2023r. na terenie naszej szkoły odbył się Świąteczny Koncert Charytatywny dedykowany Podopiecznym Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych przy ul. Dolnej Panny Marii 32 w Lublinie oraz wszystkim naszym wolontariuszom wspierającym aktywność Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie.

Szkolnymi bohaterami tego wydarzenia byli uczniowie międzyklasowego zespołu „Ci z Przypadku”.

Pomiędzy największymi hitami świątecznych utworów znanych wykonawców uczestnicy koncertu wysłuchali fragmentów prozy jednego z Podopiecznych Ośrodka.

Poezja serca
Gdy poeta wiersz pisze, duszę swą otwiera    
W głąb studni, która tajemnicę skrywa,    
I wtedy przeogromna brama się rozwiera,    
Przez którą jasność mu do serca wpływa.    

I nie jest już jedynie z myślami swoimi,   
Lecz z wielką mocą łączy się, rozmawia,   
I jak powiedział kapłan, słowami zwykłymi   
Samemu Bogu serce odpowiada.       

Serce ma nieporządne, słabe i wątpiące,    
Co oceanem często jest cierpienia,       
I nagle go ogarnia jasne, ciepłe słońce,   
Które pobudza duszę do kwitnienia.       

Czuje wtedy poeta, że siła ogromna       
Wypełnia serce, działa poprzez niego,   
Pomaga mu napisać bardzo ważne słowa,   
Miłość – poezję Wszechświata całego.

                                      - R. Karwat “HABIBI” fragment

Za niezwykły dar serca i gotowość niesienia pomocy Osobom doświadczającym bezdomności dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wolontariat uczniom III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, ich rodzicom, nauczycielom i wychowawcom.

W roku szkolnym 2022/2023 szczególne podziękowania kierujemy pod adresem uczniów klas:
- 1e (wych. Renata Sitarz), 2c (wych. Katarzyna Słoboda) i 2d (wych. Joanna Płochacka), których zaangażowanie w ciągu ostatnich tygodni pozwoliło na zakup i przekazanie potrzebującym wielu darów, w tym: kilkudziesięciu par nowych rękawiczek, skarpet, czapek, męskiej bielizny, termosów, odkurzacza i 2 czajników oraz wielu produktów żywnościowych,
- 2e (wych. Dorota Iberszer), którzy pomogli w przygotowaniu i obsłudze barku ciasteczkowo-kawowego podczas I koncertu naszego zespołu w dniu 6 października 2022r. w ogrodzie Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych oraz przy organizacji drugiego styczniowego koncertu na terenie szkoły,
- 3c za pomoc w przygotowniu paczek, przygotowanie oprawy do Mszy Świętych w kościele Bractwa i przygotowanie Wigilii (koordynator Anna Mączka),
- wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, wspierającą przygotowanie paczek dla dzieci z ubogich rodzin (koordynator Krzysztof Styczyński)

Miło nam poinformować, że cały dochód z wtorkowego koncertu zostanie przekazany w dniu 2 lutego 2023r. podczas kolejnego koncertu w Ośrodku przy ul. Dolnej Panny Marii 32 w Lublinie.

Opiekunowie wolontariatu

galeria zdjęć