Swap Party czyli wymiana ubrań w III LO
05.04.2012, autor: Kurier Lubelski

Uczniowie "Unii" zorganizowali w poniedziałek Belmondo Swap Party. Na imprezie chętnie wymieniali się ubraniami.

- O imprezie przypomniałam sobie dziś rano, kiedy w szaleńczym pędzie zbierałam się do szkoły. Chwyciłam tylko odłożoną wcześniej kupkę ubrań i zabrałam je ze sobą- opowiada Adrianna z kl. I b. - Mam nadzieję, że któraś z tych rzeczy spodoba się koleżankom i uda mi się coś wymienić. To naprawdę bardzo fajna akcja.

Inne dziewczyny też przyniosły z domu torby pełne ubrań. - Wypatrzyłam już kilka rzeczy dla siebie i mam nadzieję, że dziewczynom też spodobają się moje ciuszki - mówi Olga. - Cieszę się, że przyszło sporo osób i wybór jest dosyć duży. Mam nadzieję, że wkrótce zorganizujemy kolejne takie akcje, bo chyba każdy z nas ma w domu rzeczy, które kupił i założył najwyżej raz.

To właśnie dla nich jest ta impreza.

Ubraniami chętnie wymieniali się też chłopcy. - Impreza jest dla wszystkich, a chcieliśmy zgromadzić jak najwięcej osób- mówi Albert Breś. - Koledzy przynieśli fajne koszulki, więc coś dla siebie znajdziemy.

Kim są organizatorzy akcji? To uczniowie klasy II a, którzy działają w ramach Młodzieżowej Giełdy Przedsiębiorczości. Projekt realizowany jest przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo i oprócz III LO biorą w nich jeszcze udział Gimnazjum Nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie, Gimnazjum im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim, VI LO im. Hugona Kołłątaja w Lublinie, XXIV Liceum Ogólnokształcące w Lublinie. Uczniowie zorganizowani są w 18 dziesięcioosobowych firm. Zostali przeszkoleni ze sposobów organizowania firmy, prowadzenia dokumentacji, działań marketingowych i umiejętności licytacji inicjatyw w Internecie. Na specjalnej platformie członkowie firm dodają swoje inicjatywy, a te, na których najbardziej im zależy licytują i realizują. W III LO Swap Party jest pierwszą akcją, którą udało się wylicytować.

cały artykuł oraz galeria zdjęć: Kurier Lubelski