Sukcesy
02 11.2012

Dnia 22 października 2011r. w Warszawie odbył się finał konkursu CEMS Young Manager 2011. Na 10 drużyn z całego kraju, zakwalifikowały się dwie grupy z III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

18 10.2012

Drużyna w składzie: Michał Milanowski (3b), Łukasz Śledzicki (3b), Tomasz Szarek (3b) i Michał Baryła (3c), zdobyła I miejsce i nagrody finansowe w konkursie Ekonomiczne Gry Uliczne. Konkurs zorganizował Narodowy Bank Polski. Patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Lublin oraz Wojewoda Lubelski. Patronat medialny – Radio Lublin.

06 10.2012

6 października w czytelni biblioteki szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Każdy uczestnik zaprezentował 1 wiersz lub fragment prozy (repertuar mógł obejmować m. in. poezję i prozę Julii Hartwig, Anny Kamieńskiej, Marcina Świetlickiego, ks. A. Wierzbickiego oraz prozę Anny Langfus i Hanny Malewskiej).

22 09.2012

Uczniowie III LO im Unii Lubelskiej: Michał Szyszka (2f), Bernadeta Nowosielska (2g) oraz Adrian Ciołek (3g) zostali laureatami konkursu. Drugi etap rywalizacji odbył się 21 września 2011r. na Wydziale Humanistycznym UMCS i składał się z części pisemnej i ustnej. Brało w nim udział 18 lubelskich szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie rozwiązali bezbłędnie zadania z chemii i fizyki, natomiast potknęli się na pytaniach dotyczących życia i rodziny Marii Curii-Skłodowskiej. Ostatecznie zajęli 3 miejsce. Jedną z nagród jest wycieczka do Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku.

02 09.2012

W poniedziałek 5 września podczas Zjazdu Fizyków Polskich uczniowie III LO im Unii Lubelskiej zaprezentują przedstawienie popularno-naukowe "Alicja w Krainie Kwantów".

22 06.2012

"Złota Tarcza" dla LO im. ONZ w Biłgoraju, "Pozłacana Tarcza" dla Unii - oto rozstrzygnięcie X Rankingu "Kuriera Lubelskiego" na najlepsze liceum ogólnokształcące w województwie lubelskim.

11 06.2012

11 czerwca w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i finalistom olimpiad i konkursów przedmiotowych, zorganizowana przez Prezydenta Miasta Lublin dr Krzysztofa Żuka. Pod względem ilości utytułowanych podopiecznych Unia zajęła drugie miejsce, tuż za I LO.

13 06.2011

Tegoroczna, VIII edycja konkursu dla szkolnych dziennikarzy i redakcji „Co w szkole piszczy?" rozstrzygnięta. Zwyciężyła redakcja naszej gazety „Sensor", tworzonej głównie przez uczniów klas dziennikarskich pod opieką p. prof. Beaty Brożek. To dla nas dodatkowa radość, gdyż „SENSOR" w tym roku szkolnym obchodzi 10 - lecie swojego istnienia!!!

13 06.2012

Uczennica naszej szkoły, Justyna Nowaczek, zdobyła wyróżnienie w konkursie "Kajet", czyli literackiej części Sceny Młodych. Oto nagrodzony wiersz: "Późno już kakao parzy w język i wnikam w to niechciejstwo bo chociaż sen ma przyjść zaraz...

09 06.2012

Maciej Babicz z klasy 2e zdobył wyróżnienie w konkursie Scena Młodych "Wyśpiewać Poezję". Dwie piosenki - "Taka miłość w sam raz" i "Moja miłość największa" przyniosły uznanie jury, ale także zachwyt (zwłaszcza żeńskiej części) publiczności. Maćka będzie można usłyszeć podczas przeglądu artystycznego w naszej szkole.