Sport w Unii


W naszej szkole można uczestniczyć w zajęciach sportowych w ramach SKS w dyscyplinach:
- piłka siatkowa chłopców i dziewcząt,
- piłka nożna dziewcząt i chłopców,
- piłka ręczna dziewcząt i chłopców,
- koszykówka dziewcząt i chłopców,
- pływanie,
- lekkoatletyka,
- tenis stołowy,
- szachy.
Zajęcia sekcji sportowych prowadzone są w sali gimnastycznej III LO, pływanie na nowej 50 m pływalni AQUA w  Lublinie, zajęcia z lekkoatletyki na stadionie miejskim  MOSiR. Od  wielu lat działamy na wielu płaszczyznach sportowych. Organizujemy  turnieje o Puchar Dyrektora III LO w  siatkówce chłopców i dziewcząt, mistrzostwa szkoły w wybranych dyscyplinach. W Mistrzostwach Lublina bierzemy udział we wszystkich dyscyplinach. W wielu z nich zdobywamy czołowe lokaty. Reprezentujemy Lublin w zawodach wojewódzkich, na których także zdobywamy medale. Ponadto działa u nas koło brydżowe, koło turystyki pieszej.

Nasi uczniowie wielokrotnie zdobywali najwyższe nagrody i plasowali się na medalowych miejscach w siatkówce, pływaniu, piłce nożnej, piłce ręcznej, lekkoatletyce, tenisie stołowym, szachach, a także w biegach na orientację. W wielu dyscyplinach jesteśmy wielokrotnymi Mistrzami Lublina i województwa.

W naszej szkole każdy znajdzie dla siebie dyscyplinę sportową, którą lubi, w której spełni swoje oczekiwania, którą pokocha.

Więcej o sukcesach sportowych poczytasz w naszej zakładce  SPORT.