Kaja Mianowana
13.11.2012, autor: Admin

Aktorka i wokalistka warszawskiego Teatru Muzycznego Roma.

Urodziła się 19 lutego 1990 r. w Lublinie. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 8 lat, w ognisku muzycznym. Tam zafascynowała ją nauka gry na gitarze, którą rok później kontynuowała już w Szkole Muzycznej I i II st. Im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Ukończywszy I st., zadecydowała spróbować czegoś nowego i podjęła dalszą edukację w II st. na flecie poprzecznym. Zaszczytny tytuł muzyka instrumentalisty otrzymała w czerwcu 2010r.

Mimo lat poświęconych ćwiczeniu gry na instrumentach, jej największą pasją zawsze był śpiew. Zaczynała już jako dziecko w różnych chórach dziecięcych i scholach kościelnych. W wieku 14 lat wygrała swój pierwszy festiwal jako solistka. Od tego czasu zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich m. in.:  I miejsce w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej (2007), I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Hiszpańskiej (2006), II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej (2007),  I miejsce w II Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki o Lublinie (2006). Brała udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych "Debiuty” (2006)

Przełomem w jej karierze był casting do musicalu wszechczasów "Upiór w operze” w Teatrze Muzycznym ROMA, gdzie w wieku 17 lat otrzymała główną rolę kobiecą – Christine Daae. W czasie pracy nad rolą w "Upiorze w operze" realizowała indywidualny program nauki w III LO. Maturę zdała w 2009r. Kaja stała się jednocześnie najmłodszą na świecie odtwórczynią tej roli. Zadebiutowała jednak na scenie teatralnej pół roku przed premierą "Upiora w operze” w musicalu "Koty” jako kot Promyczek. W 2010 r zagrała główną rolę w musicalu "Les Miserables" Claude-Michela Schonberga w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Podczas pracy nad rolami miała okazję pobierać lekcje u wielu wybitnych pedagogów takich, jak: Anna Domżalska i prof. Ewa Iżykowska, która do chwili obecnej czuwa nad rozwojem wokalnym Kai. Umiejętności wokalne pod jej okiem szkoli jako studentka Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.