Integracja klas pierwszych
17.09.2012, autor: Admin

 

Dnia 11.09.2012 r. odbyła się integracja klas pierwszych. Jak co roku najmłodsi uczniowie udali się nad Zalew Zemborzycki, gdzie odbywały się wspólne zabawy. Pierwszoklasiści przygotowali krótkie skecze lub piosenki, które w humorystyczny sposób miały zaprezentować każdą klasę. Niewątpliwie, było to trudne zadanie, gdyż nie każda z klas ma usposobienie artystyczne. Mimo to, większość poradziła sobie bardzo dobrze. Biologiczno-chemiczne żarciki, czy cięty humor prowadzących, sprawiły, że publiczność mogła poczuć się, jak widzowie komercyjnych programów emitowanych w TVP. Ponadto dowiedzieliśmy się, jak naprawdę wygląda życie Unity, które według jednej z klas bywa wojowniczą walką. Na scenie pojawili się również popularni w naszej szkole „dresiarze”, czy mniej zauważalni „kujoni”. Zmagania klas oceniało profesjonalne jury, w którego skład wchodzili przedstawiciele grona pedagogicznego oraz starsi uczniowie. Werdykt był jednoznaczny, wygrała klasa 1 „e” (profil teatralno-filmowy).
Skecz potwierdził, iż współcześni celebryci mają ze sobą problem. Po ogłoszeniu wyników prowadzący przeprowadzili quiz dotyczący „Unii”. Pytania były bardzo szczegółowe, czasami zaskakujące. Każdy mógł się dowiedzieć, gdzie znajduje się „Sala Widmo”, a także, co to jest „unicka ściana płaczu”.
Po zakończonym konkursie pierwszakami zaopiekowali się koledzy ze starszych klas. Piękna pogoda oraz dobre nastroje pomogły wszystkim miło spędzić czas, a także cieszyć się ostatnimi promieniami słońca oraz pozalekcyjną, bezstresową atmosferą.

Autorką reportażu jest Aleksandra Dąbek (kl. 2e)

 

Spotkanie Integracyjne uczniów klas pierwszych za nami!
Wszystkim serdecznie dziękuję: wychowawcom,  pierwszakom i oczywiście uczniom  drugich klas: 2a, 2c, 2d, 2e i 2g.
Miło było widzieć Wasze uśmiechnięte twarzeJ

Renata Palczewska

Galeria zdjęć

Unia.tv

video - integracja klas pierwszych