Geografia

 

 

Marek Goliszek

„ - Kto to jest geograf? – spytał Krzyś, ściskając misiową łapkę.
-To ktoś, kto opowiada Ci o wielkim świecie, jednocześnie  stojąc bardzo blisko przy Tobie – odpowiedział Kubuś, po czym oboje usiedli pod rozłożystym drzewem, by podziwiać zachód słońca.”

W nauczaniu oprócz wiedzy, ważne są też relacje. Na podstawie już 25 letnich doświadczeń mogę stwierdzić, że to działa.

Prywatnie, nie wyobrażam sobie życia bez mojej Rodzinki, podróży (jestem przewodnikiem i pilotem wycieczek), gór, dobrej muzyki (np. Dire Straits, Kortez czy Czerwony Tulipan), sportu (instruktor biegu na orientację), fotografii…


 

Bogumiła Maruszak-Flis

Lubię pracować z młodymi ludźmi.
Staram się pokazać moim uczniom piękno otaczającej przyrody, rozbudzić w nich ciekawość świata i zachęcić do podróży, tych bliskich jak i dalekich. U uczniów cenię szczerość, odpowiedzialność, wrażliwość
na drugiego człowieka i poczucie humoru. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą Kamili i Julii.
W wolnym czasie dużo czytam i dbam o ogród.

 

Ewa Szabłowska

Jestem nauczycielem z wyboru, geografem z zamiłowania.
W pracy z młodzieżą od lat przyświeca mi myśl Janusza Korczaka „Wychowawca, (...) nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje”.  Praca z młodzieżą jest moją pasją, niekończącą się inspiracją, motywacją do ciągłego uczenia się i patrzenia na świat z różnych perspektyw. Powodem, dla którego nigdy nie żałowałam zawodowego wyboru.
Uwielbiam podróże, nowe wyzwania, fascynuje mnie przyroda, ludzie, ich historia, kultura i życie codzienne. „Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko pierwszą stronę.” – św. Augustyn.