DSD 2- język niemiecki w Unii
29.05.2024, autor: K. Słoboda

 

III LO od ponad dziesięciu lat ściśle współpracuje z ZfA (Centralą Kształcenia Zagranicznego), nie tylko przy prowadzeniu kursu Deutsches Sprachdiplom 2 i organizacji samego egzaminu certyfikatowego, który daje możliwość podjęcia studiów na uczelniach niemieckojęzycznych bez konieczności zdawania egzaminu potwierdzającego znajomość języka niemieckiego. Unici korzystają z możliwości rozwoju swoich kompetencji dzięki bogatej ofercie ZfA. Umiejętności komunikacji w języku niemieckim wspierane są w różnych formach, poczynając od wyjazdów na tzw. Jugendcamp, poprzez możliwość uczestnictwa w Schnupperwochen niemieckich uniwersytetów, po projekty i konkursy w języku niemieckim. 

Najnowsza oferta ZfA to "Eine Chance Ausbildung in Deutschland". Ta możliwość jest oferowana uczniom ostatniego roku szkoły, którzy uczą się języka niemieckiego, oraz młodym osobom, które już ukończyły szkołę. Zakres wiekowy uczestników to 18-24 lata. Młodzi dorośli z krajów UE mają możliwość wzięcia udziału w płatnym kursie szkoleniowym w celu nauki zawodu, na podstawie niemieckiego systemu dualnego (Ausbildung). Projekt ten jest wspierany przez lokalne władze Prowincji Ostalbkreis w niemieckim regionie Badenia-Wirtembergia. (więcej informacji u germanistów III LO)

Zainteresowani mogą również wykonać pracę plastyczną na temat : „Europa. Der beste Ort der Welt“. Najlepsze dzieła zostaną wyeksponowane w Ambasadzie Niemiec w Warszawie. (dokładne informacje u germanistów III LO)