Adam Abramek
12.11.2012, autor: Admin

Kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Współpracował między innymi z Bajmem, Beatą Kozidrak, Kasią Kowalską, Andrzejem Piasecznym czy Izabelą Trojanowską

Urodził się 8 listopada 1962 w Lublinie Ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie, gdzie wspólnie z Rafałem Dąbrowskim tworzył zespół Kamuflaż. Po maturze rozpoczął studia na wydziale Przetwarzania i Użytkowania Energii Elektrycznej Politechniki Lubelskiej, a po roku naukę na wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, którą ukończył w 1990 r. Od pierwszego roku studiów był członkiem zespołu Bajm. Po opuszczeniu Bajmu, rozpoczął działalność jako kompozytor i producent.

Współpracował z wieloma wykonawcami przy kompozycji i produkcji (razem z Pawłem Sotem) wielu płyt i przebojów muzycznych:
Beata Kozidrak i zespół Bajm: „Biała armia”, „Siedzę i Myślę”, „Taka Warszawa”, „Żal Mi Tamtych Nocy”, „Teraz Płynę”, „Złota Brama”, „Dakota” i „Wieczna zima”; „Szklanka Wody”, „12 stopni”, „Zabierz mnie tam”; Kasia Kowalska: „Nobody”, „Starczy Słów”, „Być Tak Blisko” „Będę jak”, Bezpowrotnie”, „To był sen”; Andrzej Piasek Piaseczny: „Wszystko trzeba przeżyć”, większość utworów płyty „Andrzej Piaseczny”; Izabela Tronajonowska: „I stało się” płyta „Chcę Inaczej”; Maryla Rodowicz: „Przed Zakrętem”; Renata Dąbkowska: „Czasami zbiera się na burzę”; album Energy „Energy”; piosenka do serialu „Garderoba Damska”; Alicja Janosz: płyta „Ala Janosz”; Marek Torzewski: albumu „Nic nie jest dane nam na zawsze”; Edyta Bartosiewicz: aranżacja utworu „Niewinność”; Ewa Małas-Godlewska i Jose Cura: płyta „Song of Love“ ; Seweryn Krajewki: „Jestem”; Herbaciane nonsensy (Teatr im Wiliama Horzycy w Toruniu): kierownictwo muzyczne przy spotkaniu z twórczością Agnieszki Osieckiej; Emi (Emilia Majcherczyk): „Tylko ciebie chcę”, „Do czego znowu mnie namawiasz”, „Rań mnie” (Karma) - płyta „Emi”; Michał Hochman: „To była miłość”; grupa Kashmir: „Ok.”, „Nie chcę nic więcej”; Irena Jarocka: utwory z płyty „Małe Rzeczy”; piosenka do serialu „M jak miłość” - „Nie pytaj o miłość”; muzyka do filmów cyklu „Teatr Historii” Bogusława Wołoszańskieg, „Miasto Niepokonane” i „Oblężenie- Malbork 1410”.

Adam Abramek i Paweł Sot mają na koncie trzy podwójne płyty platynowe, sześć platynowych i dwanaście złotych. Adam Abramek co roku bierze udział w organizowanej przez Ewę Dados, akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zajmuje się również organizacją charytatywnych koncertów Dar serca za dar serca, czyli podziękowania dla wolontariuszy i przyjacieli akcji PDPZ.