Warsztaty filmowe UFF
19.09.2022, autor: Admin

 

W związku ze zbliżającym się finałem Unia Film Festival, w najbliższym tygodniu zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych (także maturzystów 2022) oraz 7-8 klas szkół podstawowych na warsztaty filmowe.
Liczba miejsc ograniczona. Aby się zgłosić, wypełnijcie poniższy formularz:
https://forms.gle/qdYP4ae2r4sYDDLh7

Środa 21 września 14.00 - 17.00 - stacjonarne III LO w Lublinie, Plac Wolności 4
Warsztaty realizatorskie: "Film zaczyna się od pomysłu. Ale jak nad tym pomysłem pracować i go rozwijać? Dwie równoległe drogi pracy nad pomysłem. Strukturalizacja opowiadania i burza mózgów"
Prowadzący: Krzysztof Rzączyński - absolwent Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał absolutorium na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, studiował również reżyserię w Northern Film School w Wielkiej Brytanii. Reżyser nagradzanych filmów dokumentalnych („W sprawie ducha", „Tata zza żelaznej kurtyny", „Krajobraz przed ciszą") krótkometrażowych filmów fabularnych oraz spotów reklamowych. Autor scenariuszy filmowych i esejów. Producent powstającego obecnie filmu pełnometrażowego Leszka Dawida „Broad Peak". Jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru im H. Ch. Andersena w Lublinie

Środa 21 września 17.00-20.00 - zdalne, platforma Zoom
Warsztaty z prawa autorskiego w filmie: "Jak korzystać z cudzych dzieł? O czym pamiętać tworząc swoje? Oraz inne pytania związane z prawem autorskim i filmem"
Prowadzący: Paulina Haratyk - badaczka i trenerka, z wykształcenia filmoznawczyni i kulturoznawczyni. Współpracowała z wieloma instytucjami zajmującymi się kinem, nowymi mediami i edukacją, w tym m.in. Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym, Fundacją Centrum Cyfrowe, Narodowym Centrum Kultury Filmowej, realizując projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne z wykorzystaniem filmów i nowych mediów. Zajmuje się filmem amatorskim, kulturą niezależną, edukacją filmową i medialną oraz prawem autorskim i otwartą kulturą. Prowadzi stronę https://filmamatorski.pl

Piątek 23 września 10.00 - 13.00 - stacjonarne III LO w Lublinie, Plac Wolności 4
Warsztaty scenariuszowe „Film jako opowieść - o konstrukcji scenariusza"
Każda opowieść ma swój początek, środek i koniec. Każda opowieść ma swoje punkty zwrotne i zawiera w sobie konflikt. Głównym założeniem warsztatów jest pokazanie uczestnikom jak działa prosta konstrukcja scenariuszowa. Porozmawiamy o trzech aktach opowiadania, zastanowimy się czym różni się want od need i jak sprawić, żeby widz naprawdę wciągnął się w opowiadaną historię.
Anna Pawluczuk -urodziła się i wychowała w Białymstoku. Jest absolwentką kulturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku i reżyserii filmowej na PWSFTViT w Łodzi. Jej krótkometrażowy dokument o gimnastyczkach artystycznych „Raz dwa zero" był pokazywany na wielu festiwalach w kraju i za granicą (m.in. Camerimage, Krakowski Festiwal Filmowy, AFI Docs). Obecnie pracuje nad swoim debiutem fabularnym.