UFF 2021
08.12.2021, autor: Admin

 

Finał 11 edycji ogólnopolskiego młodzieżowego festiwalu filmowego Unia Film Festival 2021 odbędzie się w formie hybrydowej 9 grudnia 2021. Poza uczestnictwem na żywo (ale z ograniczoną liczbą widzów) w Centrum Kultury w Lublinie, obejrzeć go będzie można także na kanale YouTube i Facebooku UFF.

Finał Unia Film Festival 2021
10.00 – otwarcie i występ Ani Rogowskiej (Facebook live)
10.30 – I blok filmowy (YouTube, Facebook live)
11.45 – II blok filmowy (YouTube, Facebook live)
13.00 – ogłoszenie werdyktów (Facebook live)

UFF 2021 jest częścią projektu Europejska Stolica Młodzieży Lublin 2023 i został zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Organizatorami są III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Unia Absolwentów, Centrum Kultury w Lublinie i Kinoteatrem Projekt. Patronami i partnerami festiwalu są: Szkoła Języka Angielskiego Linguaton, Filmowe Wydawnictwo Wojciech Marzec, Filmoteka Szkolna, Lubelski Festiwal Filmowy oraz Młodzieżowa Rada Miasta Lublin. Patroni medialni UFF 2021 to: Dziennik Wschodni, LAJF Magazyn Lubelski i Radio Lublin.

W finale znajdzie się 20 filmów krótkometrażowych nastolatków z całej Polski. Oceni je jury profesjonalne w składzie: reżyserzy Maciej Cuske i Bartosz Kruhlik, reżyserka i scenarzystka Anna Pawluczuk oraz dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego, animator kultury Andrzej Rusin. Swoje nagrody przyzna także jury młodzieżowe, złożone z byłych laureatów i wolontariuszy Unia Film Festival w składzie: Ewa Japola, Antek Michalak, Maja Radecka i Anna Walczak, Młodzieżowa Rada Miasta Lublin, która przyzna nagrodę za film szczególnie ważny dla młodzieży oraz publiczność.  Fundatorem Nagrody Publiczności jest Szkoła Języka Angielskiego Linguaton.

Festiwalowi towarzyszą warsztaty zarówno w formie stacjonarnej jak i zdalnej. Finaliści UFF będą mogli w dniach 9-10 grudnia wziąć udział w warsztatach realizatorskich z reżyserem i producentem Krzysztofem Rzączyńskim, scenariuszowych z Anną Pawluczuk i warsztatach na temat prawa autorskiego w filmie z Pauliną Haratyk.