Sport w "Unii"


W naszej szkole można uczestniczyć w zajęciach sportowych w ramach SKS w dyscyplinach:
- Piłka siatkowa chłopców i dziewcząt
- Piłce nożnej dziewcząt i chłopców
- Piłce ręcznej dziewcząt i chłopców
- Koszykówce dziewcząt i chłopców
- Pływaniu
- Lekkoatletyce oraz szachach
Zajęcia sekcji sportowych prowadzone są na sali gimnastycznej III LO, pływanie na nowej 50 m pływalni AQUA w  Lublinie, zajęcia z lekkoatletyki na stadionie KS „Start”. Od Działamy na wielu płaszczyznach: szkolnej organizując Mistrzostwa szkoły w wybranych dyscyplinach, na terenie miasta uczestnicząc w Mistrzostwach Lublina i organizując turnieje o Puchar Dyrektora III LO w  siatkówce chłopców i dziewcząt oraz województwa uczestnicząc w Mistrzostwach oraz wielu turniejach sportowych. Ponadto działa u nas koło brydżowe, koło turystyki pieszej.

Nasi uczniowie wielokrotnie zdobywali najwyższe nagrody i plasowali się na medalowych miejscach w siatkówce, pływaniu, piłce nożnej, piłce ręcznej, lekkoatletyce, tenisie stołowym oraz szachach. W wielu dyscyplinach jesteśmy wielokrotnymi Mistrzami Lublina i województwa.  Od 3 lat lekkoatletki naszej szkoły reprezentują nasze województwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w sztafetowych biegach przełajowych zajmując miejsca w pierwszej piątce.
Nie zapominamy o naszych sportowcach także podczas wakacji oraz ferii zimowych.
Właśnie w tym czasie organizujemy letnie obozy rekreacyjno-sportowe skierowane  na poszczególne zainteresowania sportowe oraz specjalistyczne obozy zimowe narciarsko-snowboardowe.

W naszej szkole każdy znajdzie dla siebie dyscyplinę sportową, którą lubi, w której spełni swoje oczekiwania, którą pokocha.

 

Więcej o sukcesach sportowych poczytasz w naszej zakładce  SPORT