Sport w Unii


W naszej szkole można uczestniczyć w zajęciach sportowych w ramach SKS w dyscyplinach:
- piłka siatkowa chłopców i dziewcząt,
- piłce nożnej dziewcząt i chłopców,
- piłce ręcznej dziewcząt i chłopców,
- koszykówce dziewcząt i chłopców,
- pływaniu,
- lekkoatletyce,
- tenisie stołowym,
- szachach.
Zajęcia sekcji sportowych  prowadzone są na sali gimnastycznej III LO, pływanie na nowej 50 m pływalni AQUA w  Lublinie, zajęcia z lekkoatletyki na stadionie miejskim  MOSiR. Od  wielu lat działamy na wielu płaszczyznach sportowych.. Organizujemy  turnieje o Puchar Dyrektora III LO w  siatkówce chłopców i dziewcząt , Mistrzostwa szkoły w wybranych dyscyplinach. W Mistrzostwach Lublina bierzemy udział we wszystkich dyscyplinach. W wielu z nich zdobywamy czołowe lokaty. Nasi reprezentanci zdobywają medale w siatkówce, piłce ręcznej, pływaniu, szachach, tenisie stołowym, lekkoatletyce a także biegach na orientację. Reprezentujemy Lublin w zawodach wojewódzkich, gdzie także zdobywamy medale. Ponadto działa u nas koło brydżowe, koło turystyki pieszej.

Nasi uczniowie wielokrotnie zdobywali najwyższe nagrody i plasowali się na medalowych miejscach w siatkówce, pływaniu, piłce nożnej, piłce ręcznej, lekkoatletyce, tenisie stołowym oraz szachach. W wielu dyscyplinach jesteśmy wielokrotnymi Mistrzami Lublina i województwa.

W naszej szkole każdy znajdzie dla siebie dyscyplinę sportową, którą lubi, w której spełni swoje oczekiwania, którą pokocha.

Więcej o sukcesach sportowych poczytasz w naszej zakładce  SPORT