Kandydat (Rekrutacja 2018)

Zarządzenie nr 5/2018 Lubelskiego Kuratora Oświaty
Regulamin rekrutacji kandydatów do klasy pierwszej
Nabór elektroniczny

Unia od wielu lat jest najczęściej wybieranym liceum w Lublinie. W rankingu Kuriera Lubelskiego Nasza Szkoła 6 razy zdobyła Złotą Tarczę. W rankingu Perspektyw  co roku otrzymujemy tytuł Złotej Szkoły (tytuł dla 100 najlepszych szkół w Polsce). Według Instytutu Badań Edukacyjnych, na podstawie danych za 2017r., Unia należy do ścisłej czołówki szkół najlepiej przygotowujących do egzaminów maturalnych z przedmiotów humanistycznych. W rankingu Szkół PERSPEKTYW w 2017 roku zajmujemy 55 miejsce w kraju oraz 2 miejsce w Lublinie (wśród szkół publicznych), a w rankingu COPTIOSH 18 miejsce w Polsce biorąc pod uwagę olimpiady historyczne i społeczno-prawnicze. Wg danych OKE nasi uczniowie w 2016 roku na egzaminie maturalnym osiągnęli najwyższy wynik w województwie lubelskim.

Unia to szkoła Odkrywców Talentów (tytuł przyznany przez ORE), Szkoła z Klasą (tytuł przyznany przez CEO) i Lider Innowacji (tytuł przyznany przez WSEiI). Jesteśmy w ścisłej czołówce szkół w Polsce w rankingach Perspektyw, Rzeczpospolitej.

Nic dziwnego – skupiamy młodzież aktywną i zdolną. Nasi uczniowie chcą realizować swoje pasje – a My im to umożliwiamy. Uczniowie, oprócz wysokiego poziomu nauczania, mają zapewnioną możliwość rozwoju swoich pasji w 37 różnych kołach zainteresowań m.in. chór Kantylena, warsztaty dziennikarskie, teatralne, filmowe i fotograficzne, 8 sekcjach sportowych. Dodatkowe zajęcia z języków obcych jak i większości przedmiotów objętych programem nauczania. Od 16 lat wydajemy szkolną gazetę SENSOR, a w roku szkolnym 2012/13 ruszyła też internetowa gazeta Uni(i)wersal. W szkole działa też Teatr 19.99 oraz Unijny Klub Debat, a także teatr profilaktyczny.

Działamy także na rzecz środowiska lokalnego, organizujemy m.in. Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie, Wojewódzki Konkurs Chórów Szkolnych COR CANTANS oraz Wojewódzki Przegląd Filmowy Unia Film Festival.
Współpracujemy ze szkołami z Niemiec, Holandii, Izraela, Litwy, Czech, Słowacji i Węgier. Dodatkowo, wspólnie ze szkołami z Finlandii, Hiszpanii i Niemiec realizujemy program Erasmus+.

W roku szkolnym 2018/19 proponujemy 6 oddziałów, szczegóły w zakładkach po prawej stronie.