Dzieci z Dworca Brześć – spotkanie
04.12.2019, autor: J. Malicka

 

Serdecznie zapraszamy 5 grudnia o godz. 11.05 do sali nr 2  na spotkanie z książką, twórcami oraz bohaterami: Mamami i Dziećmi z Dworca Brześć. Na spotkaniu poznamy niezwykłą kobietę - Marinę Hulię, która ubrała w książkę reporterskie obrazki opisujące historie dzieci i mam, które miesiącami koczowały na białoruskim dworcu. Uciekały przed reżimem i przemocą, żeby ratować dzieci i siebie. Książka to także opowieść o tym, jak można układać sobie życie na nieswojej ziemi.

O Polsce – tej, gettycznej, z ośrodkami dla uchodźców i tej, otwartej, przyjaznej, życzliwej. Opowieść o Was, którzy latami pomagali i wspierali.

Książka – czyn.
Podręcznik mądrego pomagania.

Opowieści Mariny są przekładane wywiadami ze znanymi i lubianymi, którzy pomagali: Barbara Włodarczyk, Sylwia Gregorczyk-Abram, Mieczysław Puzewicz, Jolka Grabowska, Michał Olszański, Jan Jakub Wygnański, Krystyna Starczewska, Katarzyna Sadło, Karol Wilczyński, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Maciej Stuhr, Dariusz Popiela, Dorota Sumińska, Weronika Fibich, Jacek Taran, Marta Rybicka.