Czym jest DSD2
13.11.2020, autor: Admin

DSD 2 (Deutsches Sprachdiplom 2) to oficjalny, międzynarodowy certyfikat językowy, potwierdzający znajomość języka niemieckiego na poziomie C1 lub B2.

Certyfikat ten jest dyplomem ustanowionym przez niemieckie Ministerstwo Kultury –Kultusministerkonferenz. Egzamin zdawany w klasie 3 jest bezpłatny i zapewnia zwolnienie z egzaminu językowego na wszystkich uczelniach w Niemczech. Zdobycie certyfikatu zapewnia również możliwość uczestnictwa w wielu projektach językowych oraz odbywanie praktyk zagranicznych.

Jeśli myślisz o pracy w krajach niemieckojęzycznych lub niemieckiej firmie w Polsce, posiadanie certyfikatu potwierdzającego Twój poziom znajomości języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem w Twoim CV. Dyplom DSD 2 zwiększa Twoje szanse na interesujące studia i otwiera nowe możliwości na rynku pracy, nie tylko w Polsce!

W Unii rozwiniesz swoje możliwości językowe! Zapraszamy na 2 popołudniowe spotkania w tygodniu (2 i 3 godziny lekcyjne) podczas, których podszkolisz gramatykę, rozwiniesz wszystkie sprawności komunikacyjne, obejrzysz ciekawe filmy w języku niemieckim, zmierzysz się z interesującymi tematami i rozwiniesz sztukę prezentacji w języku niemieckim.

Korzystamy z pomocy Kulturweit (Niemiecka Organizacja Wolontariacka), dzięki której w III LO goszczą regularnie asystenci językowi z Niemiec.

ZAPRASZAMY CHĘTNE OSOBY, KTÓRE UCZYŁY SIĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ:)