„Bal na…47 chromosomów”
13.02.2018, autor: I. Harasymiak-Krzyżanowska

    W styczniu 2018 społeczność III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie wzięła udział, w kolejnej edycji akcji charytatywnej dla pacjentów z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną, w tym dzieci chorych genetycznie - podopiecznych pani dr hab. nauk farm. Anny Boguckiej - Kockiej, kierownika Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką oraz pana dr hab. nauk med. Janusza Kockiego, kierownika Zakładu Genetyki Klinicznej Katedry Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
     Od 2 do 18 stycznia Unici zbierali słodycze, zabawki, pomarańcze i soki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i ich rodzin, pracowników i sympatyków szkoły udało się zebrać wiele darów. W tym roku, w sposób szczególny w akcję organizowaną na terenie Unii włączyli się uczniowie z klas: Ia, Ic, Ie, If, Ig, Ih, IIb, IIc, IId, IIe i  IIIh.
W dniach 19-20 stycznia 2018r. 18 uczniów z klas IG, IIe i IId wzięło udział w czynnym wolontariacie podczas  pakowania paczek i integracyjnej zabawy karnawałowej „Balu na… 47 chromosomów” dla chorych dzieci - obu przedsięwzięciach zorganizowanych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
ZA WSPARCIE TEGOROCZNEJ AKCJI
DLA WSZYSTKICH
 DARCZYŃCÓW i WOLONTARIUSZY
 UCZNIÓW I ICH RODZICÓW,
DYREKCJI, NAUCZYCIELI i INNYCH PRACOWNIKÓW
III LO IM. UNII LUBELSKIEJ

Galeria zdjęć